PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1262}

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Dead Poets Society
7,8 314 707
ocen
7,8 10 1 314707
7,4 38
ocen krytyków
Stowarzyszenie Umarłych Poetów
powrót do forum filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Mam go na kompie i nie wiem czy oglądać. Troche się boje. Powiem tak nie lubie nudnych filmow i zastanawiam sie czy on taki jest.

ocenił(a) film na 8
diavolo0801

He he a to dobre
Film jest zajebiście leki , przyjemny , bardzo miło się go ogląda , osobiście mi poprawia nastrój , wzrusza i w ogóle !
Wiele razy już go widziałem i nadal mi się niesamowicie podoba , po prostu konkret , już dawno takich filmów nie robią , niestety .

ocenił(a) film na 9
diavolo0801

i jak, oglądałeś? podobał Ci się? Z tym, że to "zajebiście lekki" film, to bym nie przesadzała - bardzo ciekawy i wciągający. Uwielbiam takie filmy, szczególnie jeśli traktują o marzeniach i młodzieńczym zapale do ich spełnienia oraz o swojego rodzaju buncie i chęcią naprawy świata. Szkoda że temat (źli)uczniowie-dobry nauczyciel był już tyle razy wałkowany i spowszedniał, a "Dead poets society" nie był pierwszym z tej "serii" który miałam okazję oglądać - zdecydowanie jest najlepszy.

diavolo0801

Lepiej przeczytaj książkę, o wiele lepsza od filmu, ale co do niego, to nudny nie jest :)

ocenił(a) film na 7
Chelle

Tylko, że film otrzymał nawet oskara w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny. Oznacza to nie mniej nie więcej, że to rzadki przypadek kiedy książka powstaje na podstawie filmu.

misza400

Serio?! Jestem w szoku! Nie miałam pojęcia, że ksiązka powstała na podstwie scenariusza. Chyba jeszcze nie spotkałam sie z taką sytuacją, zawsze było na odwrót, a tu taka niespodzianka. No nieźle, dzięki za uświadomienie :))

ocenił(a) film na 7
Chelle

Tak, tak film był na tyle popularny i kasowy, że postanowiono iść za ciosem i go "upowieścić". Podobna sytuacja najczęściej zdarza się w dość przeciętnych historiach typu pan i pani smith czy resident evil ( tego ostatniego nie jestem pewien )

ocenił(a) film na 9
diavolo0801

Jestem tuż po obejrzeniu no i strasznie mi się podobał. Wciągający, trzymający w napięciu, wzruszający miejscami miał też komiczne wątki. Ani trochę nie jest nudny powiedziałabym raczej że emocjonujący. Nie raz podczas oglądania miałam ochotę walnąć pięścią w monitor. Oglądaj ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones