PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1262}

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Dead Poets Society
7,8 314 707
ocen
7,8 10 1 314707
7,4 38
ocen krytyków
Stowarzyszenie Umarłych Poetów
powrót do forum filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Książka vs. Film

ocenił(a) film na 9

Książka jest bardzo dobra i o dziwo co zdarza się dość rzadko, film dorównał książce. W końcu 'Stowarzyszenie' dostało zasłużonego oscara, który ukoronował świetne dzieło Tom Schulmana. Geniala rola Robin Williamsa. Nie warto się rozwodzić, gdyż większość już mówią pozostałe recenzje. Pozostaje usiąść wygonie w fotelu i wejść w świat ekskluzywnej uczelni.

Kzadar

Książka powstała po filmie.

ocenił(a) film na 9
neo_angin

W takim razie przepraszam za niedopatrzenie i dzięki za uzupełnienie mojej wiedzy, czytając nie zwróciłem uwagi na datę wydania i kierowałem się tym, że większość filmów jest adaptacją książki.

ocenił(a) film na 8
Kzadar

Książka mimo, że powstała po filmie, jest o wiele lepsza. Bardziej mnie poruszyła niż film.

Psychodrama

Książka jest beznadziejna, ponieważ nic nie wnosi nowego poza tym, co zostało powiedziane w filmie. Dla mnie są to puste, suche dialogi, zero zagłębienia w sferę psychiczną chłopców. Spodziewałam się czegoś więcej i mocno się zawiodłam.

ocenił(a) film na 8
annakapinos

Właśnie w książce zawarte było więcej niż w filmie chociażby przemiana Todda. Ale może tak uważam, bo najpierw przeczytałam książkę.

annakapinos

Dokładnie tak. książka powstała żerując nieco na fali sukcesu filmu i jest suchym, zwyczajnym spisaniem dialogów i opisów scen żywcem wyjętych z filmu, czasem wręcz 1 do 1, bez krztyny polotu literackiego czy choćby dodatkowych ciekawostek.
Uważam, że ktoś kto najpierw przeczyta tą książkę a później obejrzy film (co z reguły jest jak najbardziej wskazane) robi sobie krzywdę w odbiorze tego filmu. Choć to wszystko szczegół bo przecież w sumie i tak najważniejsze są emocję i jeśli kogoś wzrusza prostota książki to też dobrze i znaczy, że człowiek wrażliwy.

ocenił(a) film na 9
nuanda029

Zgadzam się, Nuanda, książka jest beznadziejna. Pisarka nie wykazała się krztyną polotu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones