PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1262}

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Dead Poets Society
7,8 314 707
ocen
7,8 10 1 314707
7,4 38
ocen krytyków
Stowarzyszenie Umarłych Poetów
powrót do forum filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Są filmy do których można wracać nieustannie pomimo tego, że zna się już każdy gest czy wypowiedzi bohaterów. Tak jest i w przypadku Stowarzyszenia oraz mojej osoby.
Uwielbiam ten film zapewne dlatego, że dorównał w dużej mierze książce, jak i dzięki roli Robina Williamsa. Swoją charakterystyczną postacią zagrał Keatinga tak, jak zagrany być powinien.
Dlatego też stale i niezmiennie 10/10.

ocenił(a) film na 9
ejkurcze

Ojć w moim przypadku jest dokładnie tak samo. Istnieją filmy do których można wracać nieustannie i nie tracą na wartości.

ejkurcze

Może dorównał dlatego, że książka powstała na podstawie genialnego filmu ;) to niesamowite, że znając cały film prawie na pamięć nadal po jego obejrzeniu, czuję się tak inaczej i tak silnie trwają przy mnie emocje po seansie, nadal daje do myślenia. Takie filmy powinno się tworzyć ! :)

ejkurcze

Wczoraj "wróciłem" do kapitana i dzieciaków stojących na biurkach ;) Dyscyplina samobójcy do ostatnich momentów wydaje się samodyscypliną niemiecką, nawet jego żelazny ojciec wydaje się z kamienia, a jednak rozczula się gdy widzi go martwego...

Przekazywanie wiedzy w niekonwencjonalny sposób ma tyle samo wrogów ilu zwolenników, w swojej starej szkole miałem jedną taka postać, pani nauczała muzyki, w sposób odmienny od reszty nie trzymała się kurczowo programu. Niestety podobnie jak Robin, straciła dość szybko pracę....

ocenił(a) film na 9
ejkurcze

Też wróciłem do filmu po latach. Trochę z sentymentu, trochę żeby zobaczyć, czy film wytrzymuje próbę czasu. I nie wytrzymuje - robi jeszcze większe wrażenie, niż poprzednim razem.

Zabawne też, że po latach człowiek zaczyna sobie zdawać sprawę, jak wiele zawdzięcza swoim nauczycielom. Może nie zawsze o nich dobrze myśleliśmy, może czasem gnębili, na pewno nie raz zdarzyło się nam pomyśleć, że byli niesprawiedliwi. Ale jednak okazuje się, że w jakimś sensie człowieka ukształtowali. No przynajmniej ja mam takie odczucia.

Polecam wszystkim film. I pozdrowienia dla wszystkich belfrów. Szczególnie dla tych, who give a shit.

ocenił(a) film na 9
goddamnmovies

Haha, ja jako belfer pozdrawiam :) I przyznaję, że ten film popchnął mnie do wybrania tego zawodu. Większość ludzi zapomina, że to nie jest ważne, czy jest się młodym czy dorosłym. Każdemu człowiekowi należy się możliwość dokonywania własnych wyborów i własnej drogi życiowej.

I give a shit ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones